Highline kurz Liberec (začátečníci i mírně pokročilí)


Jestli vás láká potkat se se svým strachem v bezpečném a příjemném prostředí, pak jste na správném místě. Čeká vás highline 18 metrů dlouhá, 17 metrů vysoko. Kurz má individuální přístup. Půjdeme od snazších úkolů až k těm odvážným. Vy určujete, co vše budete chtít zkusit. My instruktoři vás podpoříme a zajistíme, abyste to zvládli a vše bylo bezpečné. Povede vás Anna Hanuš Kuchařová, která má s highline 14 let zkušeností, slackline vyučuje 10 let a je certifikovanou riggerkou u International Slackline Association. 

 

Video o kurzu zde

Hned po zaplacení Vám pošleme odkaz na videa, podle kterých můžete doma trénovat.

 

Podmínky vstupu na kurz:

 • Přejít bez pádu 10 metrů slackline (Čím delší lajnu přejdete tím lépe. Pokud přejdete méně, kurzu se zúčastnit můžete, ale počítejte s tím, že to pro vás bude náročnější.)

Pro chůzi s horním jištěním to stačí.

Pokud vás láká chodit highline se spodním jištěním, pak budete potřebovat ještě:

 • Bezpečné zvládnutí vstávání na lajně ve vzduchu (ze sedu do stoje bez odražení od země kdekoli na lajně).
 • Bezpečné zvládnutí ukončení lajny sesednutím (ze stoje do sedu).
 • Zvládnout opakovaně vylézt z odsedky (jistícího lana) do visu na rukou.
 • Zvládnout se opakovaně vyšvihnout z visu na rukou do sedu na lajně.
 • Uvázat dvojitý osmičkový uzel.

Ke zvládnutí těchto dovedností Vám hned po příhlášení pošleme dva video návody, abyste věděli jak na to a mohli vylézání z odsedky a vstávání natrénovat.

Místo: Horolezecká Aréna Liberec je 5 minut chůze od Fugnerovi ulice, kde zastavují autobusy jedoucí z Prahy. Mapa

Cena 2023:

 • 1 osoba 2 500 Kč
 • 2 osoby 4 500 Kč

V ceně kurzu je veškeré speciální vybavení. Natažení a sundání highline zkušenými lajnery . Po celou dobu Vám budou k dispozici zkušení instruktoři. Cena nezahrnuje dopravu a stravu.

Termíny pro 2024

 • 2. 6. 2024 neděle 11:00–17:00

Co a jak:

 • Pokud máte, vezměte si s sebou vlastní vybavení (sedák, odsedku (smyčka s karabinou), expresku a případně smyčky a karabiny navíc). Před odjezdem si veškeré své vybavení podepište nebo nějak označte. Pokud sedák ani další vybavení nemáte, zapůjčíme vám jej namístě.
 • Doporučuji vzít s sebou boty s tenkou podrážkou, pružné obinadlo nebo pružný návlek na kotník. Kdo má jemnější kůži na rukách, může vzít rukavice (pracovní, lezecké, cyklo…).
 • Pevné dlouhé kalhoty, které ale zároveň umožňují volný pohyb. Pro highlining se osvědčili strečové džínsy, tuhé plátěné kalhoty, neoprenové kalhoty. Počítejte s tím, že oblečení se možná ušpiní, či roztrhne.
 • Při highline je nutné být v dobré fyzické a psychické kondici. Highline bohužel není možná v době těhotenství.
 • I když to nevypadá, highline není příliš nebezpečný, ale často se u něj padá do odsedky. Pád do odsedky Vás může naprosto roztočit či s Vámi cuknout. Zvažte prosím, zda je to pro Vaši páteř přijatelné.
 • Účast v kurzu je na vlastní nebezpečí.

Počítejte s tím, že ze sebe dáte vše a budete mít pravděpodobně namožené celé tělo. Možná budete mít i pár modřin na stehnech a na rukách. Dost možná lajnu vůbec nepřejdete celou. Ničeho z toho však nebudete litovat. Ze začátku je vítězstvím každý krok, každé zvednutí, každý nádech.

 

Výuka se netýká techniky napínání highline! K tomu slouží kurz Highline kemp.

Moc se na Vás těšíme!

 

Za špatného počasí bude kurz dopředu odvolán a přesunut na jiný termín. V případě nenaplnění minimální kapacity kurzu si vyhrazujeme právo termín kurzu zrušit.

V případě jakýchkoliv dotazů pište nebo volejte: slacklinekurz@gmail.com, +420 606 594 381 nebo +420 777 885 425

 


Informace o kurzu

 Liberec Horolezecká Aréna http://www.horolezeckaarena.cz/
 2. 6. 2024 neděle 11:00–17:00
 6 hodin
 2 500 Kč
Přihlásit