Ten, kdo poukaz dostane ho může použít na cokoli, co najde na našich stránkách. Ale pravděpodobně ho využije především na highline kurz s Ančou Hanuš Kuchařovou v Liberci. Poukaz platí na celý rok 2021.

Poukaz stojí 1699 Kč, které se platí na účet: 670100-2211859033/6210

Jednodenní highline kurz:Čeká vás highline 18 metrů dlouhá, 17 metrů vysoko. S horním jištění. Ovšem s možností jistit se i dole.

Video o kurzu zde: https://youtu.be/WjQ6MxWDOWg

Jeden den na highline. Počítejte s tím, že ze sebe dáte vše, budete mít namožené celé tělo. Možná budete mít i pár modřiny na stehnech a na rukách a dost možná lajnu vůbec nepřejdete celou. Ale ničeho z toho nebudete litovat. Ze začátku je vítězstvím každý krok, každé zvednutí, každý nádech.

Podmínky vstupu na kurz:

 • Přejít bez pádu 10 metrů slackline. (čím víc přejdete tím líp. Pokud přejdete méně kurzu se zúčastnit můžete, ale počítejte s tím, že to pro vás bude náročnější.)

Pro chůzi s horním jištěním to stačí. Pokud vás láká chodit highline se spodním jištěním, pak budete potřebovat ještě:

 • Bezpečné zvládnutí vstávání na lajně ve vzduchu ( ze sedu do stoje bez odražení od země, 5 metrů od začátku lajny).
 • Bezpečné zvládnutí ukončení lajny sesednutím (ze stoje do sedu).
 • Zvládnout opakovaně vylézt z odsedky (jistícího lana) do visu na rukou.
 • Zvládnout se opakovaně vyšvihnout z visu na rukou do sedu na lajně.
 • Uvázat dvojitý osmičkový uzel.

Všechny zmíněné dovednosti se naučíte v rámci Highline kurzu – příprava nízko nad zemí. Který je možno navštívit třeba dopoledne před highline kurzem.

Místo: Horolezecká Aréna Liberec je 5 minut chůze od Fugnerovi ulice, kde zastavují autobusy jedoucí z Prahy. Mapa

Cena: 1699 Kč

V ceně kurzu je veškeré speciální vybavení. Natažení a sundání highline zkušenými lajnery. Po celou dobu Vám bude k dispozici zkušený instruktoři. Cena nezahrnuje dopravu a stravu. Máte zájem? Kontaktujte nás. Rádi Vám poskytneme více informací.

 

Co a jak:

 • Pokud máte vezměte si vlastní sedák. Ideálně i s jednou expreskou a odsedkou (smyčka a karabina) a pokud máte vezměte si pro jistotu i nějaké smyčky a karabiny navíc. Před odjezdem si veškeré své vybavení podepište (nebo nějak označte). Pokud sedák ani další vybavení nemáte, zapůjčíme vám ho.
 • Doporučuji vzít sebou boty s tenkou podrážkou, pružné obinadlo nebo pružný návlek na kotník. Kdo má jemnější kůži na rukách může vzít rukavice (pracovní, lezecké, cyklo…).
 • Pevné dlouhé kalhoty, které ale zároveň umožňují volný pohyb. Pro highlining se osvědčili strečové džínsy, tuhé plátěné kalhoty, neoprenové kalhoty. Počítejte s tím, že oblečení se možná ušpiní, či roztrhne.
 • Při highline je nutné být v dobré fyzické a psychické kondici. Highline bohužel není možná v době těhotenství.
 • I když to nevypadá, highline není příliš nebezpečný, ale často se u něj padá. Pád do odsedky Vás může naprosto roztočit, či s Vámi cuknout.  Zvažte prosím, zda je to pro Vaši páteř přijatelné.
 • Účast v kurzu je na vlastní nebezpečí.

Výuka se netýká techniky napínání highline (takový kurz připravujeme, ale kvůli náročnosti a rozsáhlým znalostem, které jsou nutné k bezpečnému provozování highline, bude tento kurz na 4 – 5 víkendů).

Moc se na vás těšíme!

 


Informace o kurzu

 Liberec Horolezecká Arena
 volitelné
 1699 Kč za osobu
Objednat