Slackline Academy vznikla v roce 2016 z vášně k balancu. Nabízí kurzy pro začátečníky, i pokročilé. Programy pro firmy i školy. Provazochodecká vystoupení a přednášky o tom, jaké je jít kilometr nad zemí.

Založila jí Anna Hanuš Kuchařová, protože zjistila, že slakcline je jako plavání nebo jízda na kole. Každý se může naučit chodit po lajně. A co víc. Každý zvládne udělat první kroky za 2,5 hodiny. Věk ani fyzička nejsou limitem. Podobně jako jízdu na kole lze i slacklining dělat zcela rekreačně nebo vysoce sportovně. Můžete chodit 10 centimetrů nad zemí nebo se dostat až stovky metrů do výšky.

 

 

.

Slackline je o propojování. Nejen dvou bodů v prostoru, ale o spolupráci všech svalů v našem těle. Nezáleží přitom na jejich síle, ale na koordinaci. Při učení balancování se aktivují svalové řetězce, které prochází naším tělem od chodidel až po konečky prstů na rukách.

 

 

 

 

Slackline je také o propojení mysli a těla. Běžně se stává, že při chůzi po slackline se lidé pro padají do stavu flow. Uvolněného soustředění, kdy se pozornost plně koncentruje na jednu činnost. Tento stav je zaprvé velmi příjemný a zadruhé blahodárný pro naši psychiku. Někdy je těžké opustit všechny starosti, úkoly a myšlenky. Na slackline se to mnoha lidem děje bez velkého úsilí a přináší to uvolnění, nadhled a mentální svěžest.