Slackline DVPP kurz pro pedagogy, táborové vedoucí a všechny, co chtějí znát víc.


Kurz pro učitele, táborové vedoucí, instruktory, volnočasové pedagogy i širší veřejnost. Naučíte se bezpečné napínání a mnoho variant použití slackline pro různé věkové a výkonnostní skupiny. Zakončený je certifikátem, který splňuje požadavky MŠMT na DVPP

Pro přihlášení na kurz nemusíte umět chodit po slackline. Vítáni jsou, jak zkušení slacklineři, tak úplní začátečníci. Během kurzu se budeme soustředit na způsoby, jak nejlépe využít benefity slackline pro výuku a tvoření volnočasových programů. Ale samozřejmě se i vy sami na slackline dost zlepšíte.

Limitem není ani věk nebo fyzička. Slackline se dá dělat na mnoha různých úrovních, stejně jako třeba jízda na kole. Jen počítejte s tím, že budeme ze slackline seskakovat do trávy z výšky 30–40 cm.

 

Obsahem kurzu jsou:
 • 4 bezpečné způsoby, jak napnout základní slackline set, tak aby pokaždé rozvíjel jiné dovednosti.
 • 3 zcela odlišné techniky výuky chůze na slackline.
 • Hry a triky pro rozvoj koordinace, posílení svalů core a aktivaci plosky nohy.
 • Hry pro rozvoj komunikace, spolupráce a empatie
 • Vytvoření vhodného prostředí a programu pro různé věkové a výkonnostní skupiny
 • Možnosti využití slackline pro zklidnění, příjemné soustředění a mindfulness (všímavost, meditaci v pohybu)

Z kurzu si odnesete

 • Certifikát o absolvování kurzu a splnění závěrečné praktické zkoušky. Zkoušky se nemusíte bát je zaměřená na to nejdůležitější. Bezpečné napínání slackline a správný postoj na slackline. Abyste dokázali odhalit případná nebezpečí ať by se mohlo jednat o prasklou lajnu nebo bolavá záda ze špatného postoje. Všechny požadované dovednosti si v kurzu několikrát vyzkoušíte, takže je na konci bez problému zvládnete.
 • Checklist bezpečné slackline kontrolní seznam, na co se mrknout před napínáním, na co se zaměřit při napínání a na co dát pozor během slackliningu. Vše si v kurzu opakovaně ukážeme. Přesto tento checklist může být skvělým pomocníkem, abyste na nic nezapomněli, jak u závěrečné praktické zkoušky, tak potom ve své praxi.
 • Checklist správného postoje. Slackline je úžasná pomůcka pro rozvoj koordinace a zpevnění svalů core. Většina lidí zapojuje své tělo na slackline zdravím způsobem. Ale pokud někdo na slackline nestojíme ve správném postoji může si prohlubovat disbalance ve svém těle a přetěžovat již přetížené části. K upamatování toho nejdůležitějšího si odnesete i tuto pomůcku.

Cena jednoho kurzu je 2 500 Kč / 6 hodinový workshop. Po odeslání přihlášky s Vámi budeme počítat a jakmile se naplní minimální kapacita kurzu, pošleme Vám veškeré informace a poprosíme Vás o zaplacení.

Kurz si můžete objednat i na klíč k vám do školy či do města. Cena kurzu je pak 10 000 Kč + doprava ( Liberc – vaše město – Liberec 8 Kč/km) a může se ho zúčastnit až 10 lidí. Není problém částku za kurz a dopravu rozpočítat na více faktur, třeba v případě, že by se domluvilo více institucí nebo jednotlivců z jednoho města na společném kurzu. Časově se váš kurz pak dá zcela přizpůsobit vašim potřebám. Může probíhat třeba odpoledne bez přestávky na oběd.

Nejbližší kurzy (další budou vypsány na konci dubna):

 • Praha 25. 5. 2024 sobota 10:00–17:00
 • Praha 6. 6. 2024 čtvrtek 14:00–20:00
 • Praha 30. 10. 2024 středa (podzimní prázdniny) 10:00–17:00
 • Liberec 10. 6. 2024 pondělí 14:00–20:00
 • České Budějovice 26. 6. středa 12:30–18:30

Časový harmonogram:

 1. Celodenní kurz:
 2. 10:00 – 13:00 tři padesátiminutové bloky s desetiminutovými přestávkami
 3. 13:00 – 14:00 pauza na oběd
 4. 14:00 – 17:00 tři padesátiminutové bloky s desetiminutovými přestávkami
 5. Odpolední kurz:
 6. 14:00 – 16:40 tři padesátiminutové bloky s pětiminutovými přestávkami
 7. 16:40 – 17:00 pauza
 8. 17:00 – 20:00 tři padesátiminutové bloky s desetiminutovými přestávkami

Kurz povede Ing. arch. Anna Hanuš Kuchařová, která učí slackline profesionálně 10 let, iniciovala a spolupodílela se na vzniku trenérského kurzu slackline licence B, který vznikl ve spolupráci České asociace slackline a FTVS Karlovy Univerzity. Jako jedinná v ČR složila třídenní mezinárodní zkoušku z napínání slackline ve výškách a je certifikovanou riggerkou u International Slackline Association. Napínala lajny až kilometr nad zemí na 3 kontinentech a napsala o tom knihu Od slackline k tiché radosti.

Kurz splňuje všechny požadavky MŠMT na DVPP a řadí se do vzdělávacích programů průběžného vzdělávání (studium k prohloubení odborné kvalifikace dle § 10 vyhlášky č. 317/2005 Sb.)

Certifikát má platnost na 5 let. Nemusíte pak dělat znovu celý kurz znovu jen dvouhodinový obnovovací kurz, který chystám i v online podobě. Slackline je mladý sport a velmi rychle se vyvíjí, jak po stránce výkonnostní, tak i po technické. Za 14 let, co se ve slackline pohybuji se několikrát měnil způsob napínaní a používání lajn v závislosti na nových poznatcích, ale bohužel i na incidentech. Proto mají všechny slackline vzdělávací certifikáty vydávané v České republice i v zahraničí omezenou platnost. Obnovovací kurz má za cíl seznámit vás s novými technikami, výzkumy a případnými nebezpečími, kterým je nutné předcházet. Děkujeme za pochopení.

V případě jakýchkoliv dotazů pište nebo volejte: slacklinekurz@gmail.com,  +420 777 885 425


Informace o kurzu

 Praha, Liberec, České Budějovice
 25. 5. 2024 Praha, 26. 6. České Budějovice
 2 500 Kč
Přihlásit