Pět dní highliningu, lezení, sbírání borůvek, koupání v rybníku a večerních ohníčků. Kombinovat rodičovství a highline je náročné, děti vyžadují péči a napínání highline soustředění a čas. Proto po mém Highline Campu 23.–27. 7. necháme naplé některé lajny a následujících 5 dní si je trochu užijeme. Bude-li čas, prostor a motivace, přidáme další.

Nejedná se o festival. Ale o kids friendly setkání. Nemusíte mít dítě, abyste mohli přijet, ale musíte mít děti rádi, protože těch tam bude dost. Každý, kdo se chce zúčastnit přispěje tím, co umí. Napínáním a sundáváním lajn, vytažením pár cest na písku, hlídáním děcek, připravením hry nebo táboráku, pořízením hezkých fotek, … 

Program je na nás všech a není společný. Někdo radši půjde v parném dni k vodě a někdo do skal. Místní krajina je skvělá i na běhání, pěší turistiku a ježdění na kole. Vše je na vzájemné domluvě, sympatiích, preferencích a momentálních možnostech. A jak známo všem rodičům: plány se mohou měnit z minuty na minutu. 

Systém chození po lajnách bude parents friendly. Když přijde rodič k lajně, má právo předběhnout případnou frontu nerodičů, nebo se normálně zařadit, když není ve spěchu. Speciální přednost mají matky malých dětí, protože ty mají často vyměřený čas přesně jen spánkem miminka nebo pauzou mezi kojením. 

Důležíté: Highline jsou určeny těm, co už to umí. Tohle není akce určená pro první pokusy na highline. Pokud se se mnou chcete učit highline, přihlaste se na Highline Kemp 23.–27. 7. a pak můžete zůstat na tento meeting. Nebo se mnou můžete vyzkoušet jednodenní highline v Liberci. Pro ty, co už prošli mými Highline kurzy a kempy, je samozřejmě akce otevřena. Jen jako vždy budete muset ukázat, že umíte vylézt z odsedky:) 

Ubytování v kempu pod Císařem si zařizuje každý sám dle svých preferencí.

V přihlášce vyplňte, jak byste zrovna vy mohli přispět k tomu, aby si všichni užili super dny ve skalách. Highline Family Meeting je početně limitovaný, aby byla celá akce udržitelná.

Co vzít sebou:

 • Highline materiál, podepsat a vzít sebou. 
 • Lezecké vybavení, speciálně pokud lezete na pískovcích (uzly, smyčky, …)
 • Bouldermatky, jsou moc fajn na válení. 😀 Dělám si srandu, nedaleko je Sněžník – supr boulder oblast.
 • Hudební nástroj, pokud nějaký ovládáte.
 • Nafukovací člun, paddleboard, plavací pomůcky.
 • Komplet nepromokavé věci (ano v Ostrově může i v prostřed léta pěkně pršet).
 • Péřovku a teplé oblečení. Večer v Ostrově umí být opravdu kosa.

Pejsky ideálně nechte doma. Vezměte je jen, pokud jsou extrémě přátelští, snesou chování malých dětí a jsou vychovaní tak, že nežerou jídlo, co jim nepatří, neoblizují děti, co se jich bojí a na první zavolání přijdou k vaší noze. Tahle akce je primárně pro rodiče a děti. Nedělejte jim to kempování těžší. 🙂 

A nakonec. Každý je zodpovědný sám za sebe. A i když je akce zdarma, má svá pravidla co se týče bezpečnosti, tak co se týká vzájemnosti.

Pravidla akce:

 • Vzájemnost. Těžko se to definuje, ale když to nastane, každý má pocit, že dělá pro ostatní docela málo, ale dostává zpět hodně. Budu se moc snažit, aby toto nastalo.
 • Respekt. K přírodě ve které budeme, k ostatním účastníkům i sám k sobě.

Pravidla pro highline:

 • Před highline session zkontroluji kotvení. Pokud si nejsem 100% jistý, zda je v pořádku, na lajnu nejdu.
 • Pokud najdu nějaký nedostatek v highline systému, informuji organizátory. Jsem-li dostatečně zkušený, můžu ho odstranit. Pokud lajnu shledám nebezpečnou, odvážu odsedku.
 •  Rodiče a hlavně mámy miminek mají na highline přednost (kterou můžou a nemusí využít).

Pravidla pro lezení. V Ostrově jsou nádherné pískovcové věže, ale lezení na písku má svá pravidla, která je nutné respektovat, aby se skála neponičila:

 • V Ostrově se nesmí lézt za deště a na mokré skále
 • Lezení je po vlastním a lezci si zakládají vlastní textilní jištění do skály (uzly, smyčky), Kovové vklíněnce a friendy jsou přísně zakázány. V cestách jsou i fixní kruhy pro jištění, ale vzdálenosti mezi nimi jsou mnohem větší než na sportovních cestách a počítá se s tím, že lezec se sám dojistí vlastním jištěním.
 • Nesmí se lézt top rope. To znamená jistit druholezce ze spoda. Za prvolezcem leze jeden až dva druholezci, kteří jsou po celou dobu dobíráni ze shora. Dolů se slaňuje ze slaňáků. Pro ty, co na písku v Ostrově ještě nebyli, doporučuji začít s někým zkušeným a znalým místních skal i etiky lezení.
 • Je zakázané používat magnesium.
 • Je doporučeno si to lezení pořádně užít.

 


Informace o kurzu

 Ostrov Autocamp pod Císařem (kousek od Děčína)
 27.–31 .7. 2024
Přihlásit se